החופש הגדול הוא בדיוק הזמן לאוורר את חדרי הילדים ולהכין אותם לקראת השנה הבאה. איך לתכנן חדר לשינה ולמשחקים?

חופשת הקיץ בפתח וזה הזמן להעלות את חדר הילדים כיתה. לרוקן את שאריות השנה החולפת ולהתאים את החדרים לקראת השנה הבאה, למלאם בחלומות ילדות שלא הספקנו לממש לעצמינו ולאפשר לילדינו סביבת חיים מאושרת ושלווה. השבוע עלו שתי שאלות בענייני חדרי ילדים, האחת קשורה לעיצוב חדר קטן לשני ילדים והשנייה – לחדר לילדה בעליית גג. עוד במדור השבוע: חפוי קיר במטבח – כמה ולמה, ואיך מעצבים מעקות מודרניים לחדרי מדרגות. חופשת קיץ נהדרת לכולם.

עיצוב חדר קטן לשני ילדים

כיסוי מיטה וכריות כאלמנט צבעוני מרכזי בחדר
צילום׃  גיל ירום

שטחו של חדר הילדים המשותף של ילדה בת 6 וחצי וילד בן 3 וחצי הוא מאוד קטן, עד כדי כך שהארון שהיה שם בוטל, כדי שיהיה להם מקום לשחק. אשמח לקבל רעיונות, איך לעצב אותו בצורה הנכונה ביותר.

עיצוב פנים של חדר קטן לשני דיירים קטנים מהווה אתגר עיצובי לא פשוט ודורש תכנון קפדני. חדרי ילדים הם מלאי פעילות ותנועה בשעות היום, אך מחייבים שלווה ורוגע בשעות הלילה. מחד אנחנו רוצים להדגיש את הצבעוניות והשמחה הילדותית ומנגד, חייבים להרגיע את הגירויים ולאפשר בחדר גם מנוחה. ככלל, כדאי לשלב איחסון סגור עם פתוח לניצול המקום וליצירת אווירה ילדותית שמחה.

המיטות התופסות שטח לא מבוטל, יכולות להוסיף אלמנט דקורטיבי בשימוש בכיסויי מיטה וכריות ואת השטח תחתן כדאי לנצל לאחסון, הן בארגזי מצעים מובנים או בהצבת קופסאות איחסון דקורטיביות.

מדפים צבעוניים גם הם לא תופסים שטח ועליהם ניתן להציב בובות ודמויות לאווירה, יחד עם קופסאות איחסון לתוספת ארגון. כמובן שטפטים, וילונות ושטיח יוסיפו חמימות וכיף.

עיצוב חדר קטן לשני ילדים
ניצול שטח מתחת למדרגות לפינת משחקים המשלבת מגירות סגורות ומדפים פתוחים
צילום׃  גיל ירום

החדר של הבת שלי ממוקם בעליית הגג של הבית. בגלל השיפועים והאילוצים נוצר רק ארון בגדים בגובה 2.2 מ' וברוחב בלתי מספיק של 80 ס"מ בלבד. מה עושים?

עליות גג הן אתגר נהדר לתכנון. דווקא השיפועים היוצרים גבהים נמוכים ולכאורה בלתי מנוצלים מתאימים מאוד לאיחסון ולמיקום שולחנות כתיבה ומיטות. בתמונה למטה ראי שולחן כתיבה משולב במגירות המשמשות לאיחסון בגדים מקופלים ואביזרים, המנצל מצוין שטח משופע בגובה 160 ס"מ בלבד.

עיצוב חדר קטן לשני ילדים
לאחסן את הבגדים במגרות של שולחן הכתיבה, עליית גג
צילום׃  שי בן אפרים

אני מעוניינת לקבל את עזרתך ודעתך המקצועית בנוגע לחיפוי קיר במטבח.

המטבח עמוס פעילות ופרטים ולכן כדאי למעט בחיפוי קיר במטבח ולעשות זאת רק במקומות הנחוצים באמת. חיפוי מינימלי של פנל בגובה כ–7 ס"מ הכרחי בכל מפגש בין משטח העבודה לקיר, לצורך הגנה על הקיר בעת ניגוב המשטח עם מטלית רטובה, וכדאי שייעשה מאותו חומר ממנו עשוי המשטח.

הקיר מעל הכיריים הוא המקום הדורש חיפוי משמעותי יותר, לשמירת הניקיון לאחר בישול. החיפוי הנוסף מעל לכיריים, יכול להיות גם הוא מאותו חומר של המשטח בגובה של כ–40 ס"מ נוספים, למראה אחיד או להיפך, חיפוי מחומר אחר לצורך הדגשה ותוספת אלמנט לפי הסגנון העיצובי בבית.

בבית בסגנון כפרי יהיה מתאים להוסיף אריחים מצוירים, פסיפס או בריקים ובבית בסגנון מודרני יותר ניתן להוסיף חפוי נירוסטה או זכוכית חלקה, שקופה לבנה או כסופה למראה מיניליסטי. קו החיפוי – כדאי שיתאים לקו קיים במטבח כגון קו עליון או קו חלוקה של חלון סמוך.

הצבת כיריים באי במטבח תייתר את הצורך בחיפוי קיר ותיתן מראה נקי וקל יותר לקירות המטבח.

עיצוב חדר קטן לשני ילדים
מטבח, המראה הנקי
עיצוב חדר קטן לשני ילדים
הקיר מעל הכיריים הוא המקום הדורש חיפוי משמעותי
צילום׃  שי בן אפריים

איזה מעקה מתאים לבית בקווים מודרניים?

מראה נקי ביותר מבחינה עיצובית הוא מראה של מעקה זכוכית שקוף, אף ללא מאחז יד. הבעיה היא שמבחינה פונקציונאלית הוא דורש תחזוקה שוטפת. גם מעקה מתכת (ברזל או נירוסטה) בקווים ישרים, יתאים, ולתוספת חמימות ניתן להוסיף מאחז מעץ.

עיצוב חדר קטן לשני ילדים
לבית מודרני: מעקה נירוסטה בקווים ישרים
אפשר לקבל השראה גם ממגזיני עיצוב כמו למשל Elle Decor על גרסאותיו הבין לאומיות השונות

כתיבת תגובה

Tell us what you think

האימייל לא יוצג באתר. שדות המייל מסומנים*

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפולופונז,יוון-מקומות מעוצבים במיוחד

כשהחצי שווה יותר מהשלם-המשוואה היוונית שלי היתה לי יום הולדת

המשך קריאה »
מחוץ לניו יורק-מקומות מעוצבים במיוחד

צאו מהעיר הבלוג, חובב הנופים האורבניים, גלריות, מוזאונים ובתי קפה

המשך קריאה »
אתונה-מקומות מעוצבים במיוחד

לשמוח לבלות להנות יוון היא מילה נרדפת לחופים, חופש ושמש.

המשך קריאה »
Let's keep in touch