ארונות בציפוי פורמייקה איכותית במקום צבע יוזילו משמעותית את עלות המטבח, וגם: איך לחלק את קומת המרתף בצורה חכמה ואיפה מוצאים אריחים ארמנים?

שנה חדשה בפתח, זמן להתחדשות והגשמת חלומות. מזג האוויר מרמז על שינוי, ובני המשפחה חוזרים להתכנס בבית. לקראת השנה הבאה עלינו לטובה, כדאי לבחון את הבית ואת עיצוב הפנים שלו כדי שנוכל לבחון ולראות היכן ניתן לשפרו וכיצד להתאימו לשינויים שחלו על בני הבית בשנה החולפת. פנייה מרגשת קיבלנו השבוע מאישה שהתגרשה ומבקשת לעצב דירה חדשה בתקציב מוגבל. וגם: שאלה בנושא חלוקה נכונה של חלל המרתף ובחירת אריחים מצוירים. אתם מוזמנים להפנות אלינו שאלות בכל תחום העיצוב, ואם יש ברשותכם תמונה להמחשה, צרפו גם אותה. שתהיה שנה טובה.

עיצוב מטבח בזול
אריחים מצוירים מייקרים את עלות החיפוי. אריחים ממרוקו על המדרגות
צילום׃  שי בן אפרים

אני גרושה טריה שעוברת מדירת חמישה חדרים לדירת ארבעה חדרים שרכשתי מקבלן. ברשותי כ-60 אלף שקלים שאמורים להספיק למימון מטבח עם בר – או אי, גינה, פרקט, מזגן, וארון קיר בחדר השינה. אשמח לקבל עצות איך לעצב את המטבח במינימום הוצאות. כמו כן, אני מתלבטת לגבי שבירת הקירות בבית: שבירה של הקיר בכניסה או של הקיר בין הסלון המקביל לחדרים, או את הקיר בין המטבח לבין מרפסת שירות קטנה לטובת ארון למכונת כביסה והייבוש

עיצוב מטבח בזול
ביטול הקיר בין המטבח למרפסת השירות ירחיב את תחושת החלל במטבח

תכנון הבית צריך בראש ובראשונה להתאים לצרכיך ולהרגליך. ביטול הקיר בין המטבח למרפסת השירות (אם אפשרי חוקית) ירחיב את תחושת החלל במטבח, אך יכניס את הכביסה לתוך הבית. אם כמויות הכביסה אינן גדולות ואין לך צורך בריכוז כביסה (נקייה וגרוע מזה, מלוכלכת) לצד המכונות, אזי כדאי בהחלט לשים את המכונות אחת מעל השנייה בתוך ארון עם חזית זהה לחזיתות המטבח ולקבל חלון רחב וגדול כחלק מהמטבח.

קיר הסלון מהווה קיר הדף לפי דרישות הג"א ולא ניתן להסירו. לולא המגבלה החוקית, כדאי היה לבטל אותו, ובכך לקצר את המסדרון הארוך לחדר השינה שלך. גם ללא קיר זה, ספת הסלון תעמוד לה יפה בחלל גם ללא קיר מאחוריה ותגדיר את גבולות הסלון בצורה מספקת. בלט לעיני הצורך בשינוי מיקום האסלה בחדר הרחצה הכללי, העומד מול הדלת. כאשר הדלת תהיה פתוחה האסלה תתנוסס כחלק מעיצוב הסלון וזה חבל. ניתן לשינוי פשוט (על ידי מיקום האסלה לצד הכיור וקיצור ארון הכיור ב-85 ס"מ לטובת האסלה).

לעניין התקציב – עשי סקר שוק מעמיק והשווי מחירים. המטבח וארון הקיר הם הרכיבים המשמעותיים בתקציב. נסי להוזיל את עלויות המטבח על ידי שימוש בחזיתות פורמייקה איכותית, הזולות משמעותית מחזיתות בצבע. את ארון הקיר ניתן להוזיל על ידי שימוש בחזיתות מלמין. הארון גדול מאוד ולכן המלצתי לבחור בגוון קרוב ככל הניתן לגוון הקיר ובכך למזער את נוכחותו ולהותיר מקום לעיצוב חדר השינה באמצעות מוצרי טקסטיל שאינם יקרים, אך ישרו אווירה לפי טעמך.

גם את רומא לא בנו בבת אחת – אין חובה להשלים את הדירה ברגע הכניסה. עדיף לבחור נכון ואיכותי ולהמשיך לאחר זמן לרכוש אביזרים ורהיטים נוספים, מאשר לנסות ולהשלים הכול, תוך ביצוע פשרות מכאיבות מדי. שנה נהדרת עם התחלות חדשות ומוצלחות.

בביתנו מרתף גדול, מאוורר ומואר עם חצר אנגלית בצדה האחד. הקומה כולה חלל אחד לא מחולק. אנחנו מתלבטים איך לחלק אותה, כך שישמש גם למשרד ביתי וגם כחלל משחק לילדים. נשמח לעזרתך (רמי)

חצר אנגלית במרתף היא אכן מקור לאור ולאוויר ההופכים את החלל למקום נעים ושימושי. ניתן לבצע חלוקה בחלל באמצעות הצבת קירות זכוכית עם דלתות שמאפשרות חדירת אור ואוויר גם לחלל המופרד מהחצר האנגלית. קירות הזכוכית מאפשרים חלוקה פונקציונאלית מבלי לפגוע בתחושת המרחב בשל שקיפות הקיר, גם כאשר הדלתות סגורות.

בתמונה המצורפת משרד ביתי המופרד מחדר המשחקים בקירות זכוכית ודלתות רחבות, עשויות ברזל בלגי. הגוון הבהיר של הפרופיל מקנה תחושה של פתיחות ואוורור, החשובה כל כך בקומת מרתף בה גובה התקרה נמוך בדרך כלל.

עיצוב מטבח בזול
קירות זכוכית מאפשרים חלוקה פונקציונאלית מבלי לפגוע בתחושת המרחב
צילום׃  גיל ירום
עיצוב מטבח בזול
פרופיל בלגי בצבע בהיר מקנה תחושה של פתיחות ואוורור
צילום׃  גיל ירום

רציתי להתייעץ לגבי אריחים ארמניים או דמויי ארמניים. אני רוצה לעשות קיר שלם, 3X3 מטר, בפינת האוכל וחשבתי לרצף אותו באריחים אלו. איפה ניתן לקנות אריחים מסוג זה בזול (רבקה)?

אריחים ארמנים הם אריחים מצוירים בעבודת יד, בדרך כלל עם נוכחות דומיננטית של גווני כחול. ניתן למצוא אריחים ארמניים מקוריים בעיר העתיקה אצל אומנים בתחום. בנוסף, קיימים בארץ אריחים מצוירים מאזורים אחרים בעולם כגון מרוקו, מקסיקו איטליה, וגם לא מעט תוצרת סינית בסגנון. ניתן להוזיל את עלות חיפוי הקיר על ידי חיפוי הקיר באריחי רקע ויצירת מסגרת פנימית בלבד באריחים המצוירים, היקרים יותר מאלה החלקים. ראי תמונה של אריחים ממרוקו ששימשו לחיפוי רום המדרגות. האריחים נבחרו בקפידה תוך שמוש במגוון רב של דוגמאות.

אחת מהשיטות לעיצוב מטבח בזול היא להיתלות באילנות גבוהים ולקבל השראה ממגזינים ואתרי עיצוב מובילים כדוגמאת Interni האיטלקי או Elle Decor הבין לאומי

עיצוב מטבח בזול
אריחים חלקים עם מסגרת פנימית של אריחים מדוגמים
צילום׃  שי בן אפרים

כתיבת תגובה

Tell us what you think

האימייל לא יוצג באתר. שדות המייל מסומנים*

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הפולופונז,יוון-מקומות מעוצבים במיוחד

כשהחצי שווה יותר מהשלם-המשוואה היוונית שלי היתה לי יום הולדת

המשך קריאה »
Let's keep in touch