תוכן פרסומי
דף נחיתה

ענקית העיצוב הבינלאומית HOUZZ, משיקה משרדים סופר מעוצבים בתל אביב

משרדיה החדשים של houzz.com, פלטפורמת העיצוב אונליין מהגדולות בעולם, נפתחו לאחרונה בתל אביב. על עיצוב הפנים הופקדה המעצבת הישראלית נורית גפן.

נגן וידאו

סרטון הצצה למשרדי houzz בתל אביב

חברת HOUZZ הבינלאומית, שמתחזקת אתר ואפליקציה המציעים הכול לשיפוץ הבית, מאנשי מקצוע ומוצרים ועד טרנדים ורעיונות, ונמנית עם 40 הסטארט-אפים בעלי השווי הגבוה ביותר בעולם, קבעה את מרכז הפיתוח שלה במגדל משרדים תל אביבי הצופה לים.

לרשות נורית גפן, המעצבת הישראלית שעיצבה וניהלה את פרויקט הקמת משרדיה המיוחדים של Houzz בישראל, עמדו שלושה חודשים בלבד, מקבלת המפתח והריסת כל הקיים בקומה, ועד למסירת המשרדים מושלמים עד לפרט האחרון. היעד הושג בזכות תכנון קפדני, בניית תקציב, בחירת הספקים והזמנת כל הציוד בתזמון נכון, שאיפשר עמידה בלוח הזמנים הקצר.

המשרד, שמצטרף למשרדיה הראשיים של החברה בפאלו אלטו, קליפורניה, ולמשרדים נוספים בארצות הברית כמו גם בברלין, סידני, לונדון, מוסקבה, טוקיו ובנגלור בהודו, משתרע על פני 1,200 מ"ר במגדלי עזריאלי, ומעוצב – בדומה לאתר הפופולרי ולמשרדים אלה – בהשראת חדרי הבית השונים.

עיצוב המשרדים ותכנונם, כחלק ממערך משרדים עולמי לחברה גלובאלית, חייב את המעצבת לעמוד בקריטריונים התואמים את חזונה של החברה, את התאמתם לסביבת העבודה בתל אביב ולהדרש לקצב תכנון ועבודה מסחררים.

לחללי העבודה המשותפים לעובדים נוספו חללי עבודה ססגוניים בהשראת מרתף יין, חדר אמבטיה, מרפסת, חדר יצירה, חדר משחקים, חדר ארונות, חדר מוזיקה וגם חדר המיוחד לחיות הבית. החללים שונים בגודלם ובאופיים, ויחד מאפשרים חוויית עבודה מגוונת ויצירתית, התואמת לחזונה ולצביונה המיוחד של החברה.

דף נחיתה
הכניסה למשרדים מעוצבים כחצר הבית, מלאי צמחיה, ספסלים, נדנדות ולוח שחמט עם חיילי ענק. צלם:כפיר זיו

רווחת העובדים מעל לכל

רווחת העובדים ונוחותם עמדה בבסיס העיצוב. כל חלל עוצב בהקפדה ובאותנטיות לאופיו הייחודי, תוך מתן דגש לנוחות ולתחושת הביתיות. כבר בכניסה מקבלת את פני הבאים חצר ובה מגרש שחמט עם חיילי ענק, נדנדה, ספסלים, פינות ישיבה וכן אותיות HOUZZ המתנשאות לגובה שני מטרים.

צמוד לכניסה תוכנן חדר המשמש כחניון ומקום טעינה לאופניים ולקורקינטים החשמליים שאיתם מגיעים העובדים. בנוסף לו, תוכננו לעובדים חדר מקלחת מרווח ומעוצב העומד לרשותם, חדר לפעילות ספורט המעוצב כחוף ימה של תל אביב, וחדר מוזיקה עם אורגן, גיטרה, פטיפון ותקליטים של פעם וכמובן, ספות להשתרעות.

דף נחיתה
חניון ועמדות טעינה לקורקינטים ואופניים חשמליים
דף נחיתה
מקלחת מפנקת לרווחת העובדים
דף נחיתה
הממ"ד הקומתי עוצב כחוף ימה של תל אביב ומשמש את העובדים לפעילות ספורטיבית. צלם:כפיר זיו

HOUZZ Cafe הוא הקפיטריה, הכוללת מטבח מאובזר, שולחנות אוכל, דלפק וכסאות בר הפרוסים לאורך כל החזית הצופה לים. 

דף נחיתה
מטבח מאובזר לשימוש העובדים. צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
בר צופה לנוף האורבני.צלם:כפיר זיו

אתר החברה הופך למציאות

תמונות נבחרות מאתר HOUZZ היוו השראה לעיצוב החדרים והובילו חלק מהקונספט העיצובי של המשרדים. כך, למשל, צילום של מרפסת אחורית הפך לתמונת קיר, ובהשראתו נוספו שטיח בירוק דשא, ריהוט גינה, עציצים וצמחייה. בחדר, מוקמו ספות נוחות המאפשרות לעובדים לקיים ישיבות ולעבוד באווירה משוחררת. גם עיצובו הרך של חדר הארונות נשאב מתוך תמונה באתר, ומתלה בגדים כמו זה המופיע בתמונה "גלש" ממנה לתוך החלל, ומשלים אותה יחד עם הדום קטיפה וגופי תאורה ורודים.

דף נחיתה
צלום מאתר החברה הפך למציאות בחלל עבודה במראה חדר ארונות. צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
חדר ישיבות באווירה נינוחה העביר למציאות תמונה מאתר החברה. צלם:כפיר זיו

חללי עבודה מקוריים לצד חללי עבודה פתוחים

תשומת לב רבה הוקדשה לחללי העבודה, בהם מבלים העובדים את מרבית זמנם. מרתף היין הוא חלל עבודה שבמרכזו שולחן מוגבה וסביבו 12 כיסאות בר. את האווירה משלימים קיר מחופה בריקים המעוטר בקשתות ובו מאות בקבוקי יין, חביות יין שהובאו מהונגריה וגופי תאורה מוזהבים.

במרכז חלל העבודה שעוצב כחדר אמבטיה ניצבת אמבטיה ולצידה כיור וברזים תואמים. סבונים, מפיצי ריח ומראות מוסיפות לאווירה הנינוחה והיוקרתית.

דף נחיתה
שלושה חללי עבודה פתוחים בהם עמדות עבודה מרווחות לכל עובד צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
חדר ישיבות מעוצב כבר יין צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
חדר ישיבות מעוצב כחדר אמבטיה יוקרתי צלם:כפיר זיו
חלל עבודה אחר עוצב בהשראת ספר הילדים הידוע, "חמישה בלונים", כשסביב שולחן הישיבות הלבן חמישה כיסאות בצבעי הבלונים שבספר, ועל הקיר תלויים חמישה בלוני קרמיקה, מעשי האומנית סיוון שטרנבך.

אחד החדרים המיוחדים ביותר הוא חדר היצירה בעל הקירות השקופים, שעוצב בהשראת מניפת צבעים. לחדר גרם מדרגות, בו כל מדרגה צבועה בגוון אחר. על הקיר הסמוך מיצג של הגוונים, קופסאות צבע ומברשות הטבולות בצבעי המדרגות. שולחן ישיבות לבן וכיסאות שקופים נטמעים בחלל הצבעוני.

לצד חדר היצירה יוחד חדר לחיות הבית האהובות. תמונת קיר של כלבים, חתולים, שפנים וציפורים מהווה רקע לשולחן הישיבות, ודמויות כלבים ותוכי הצופה לנוף נוספו להשלמת האווירה.
דף נחיתה
צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
חלל עבודה בהשראת מניפת הצבעים צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
גם חיות הבית לא נשכחו צלם:כפיר זיו
דף נחיתה
לוגו החברה בחזית בוט ישיבה המותאם לפגישות אישיות צלם:כפיר זיו

אומנות התכנון, העיצוב, הפיקוח והביצוע עד לפרט האחרון

זאת הפעם השנייה שמעצבת פנים נורית גפן הוזמנה לעצב את משרדי HOUZZ בישראל. את המשרדים הראשונים עיצבה גפן בשנת 2016, אז הוחלט לראשונה להקים את מרכז הפיתוח של החברה האמריקאית בתל אביב. "לקוח חוזר הוא תמיד מחמאה גדולה, אבל לקוח בקנה מידה הזה, שהוא שחקן מרכזי בעולם העיצוב העולמי, זאת אמירה משמעותית", מספרת גפן.

באמצע שנת 2018 פנה אליה מנכ"ל החברה בישראל והציע להמשיך לשתף פעולה. לאחר שבחנו יחד מספר נכסים, נבחרה לבסוף קומה שלמה במגדלי עזריאלי שהתאימה לצורכי החברה. "כמו תמיד בעיצוב משרדים, נדרשתי לתכנון מהיר ולביצוע מדויק", ממשיכה גפן. "הקומה כולה נהרסה והכול תוכנן ועוצב על ידי מחדש".

דף נחיתה
צילום:אורית אלפסי

גפן, בעלת סטודיו לעיצוב פנים וניסיון של 20 שנה, היא בעלת תואר MBA מאוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו ומאוניברסיטת תל אביב. היא מתמחה בעיצוב משרדים ופרויקטים יוקרתיים.

"הייחוד שלי בעבודה מול לקוחות מסחריים הוא מתן שירות כולל, החל מתכנון, עיצוב, הכנת כל התוכניות, מציאת כל הספקים, פיקוח צמוד על הביצוע ואבזור עד הפריט האחרון", היא מדגישה. "הפעם ניתן לי קנבס בגודל 1,200 מ"ר, עליו ציירתי, ניצחתי ורקדתי במשך שלושה חודשים והתוצאה לפניכם". 

למידע נוסף

ליצירת קשר השאירו פרטים ונחזור אליכם

Let's keep in touch