וגם: אלו מדפים מתאימים למטבח כפרי ומתי עדיף לשבור קירות במטבח?  נורית גפן, משיבה לשאלות גולשים ומסבירה איך לפעמים שיפוץ בבית יכול לחסוך בעלויות

מסתבר שהסנדלר אינו יחף והשיפוצים הגיעו גם לביתי. תהליך לא קל לבני הבית, אבל הוא יחלוף והתוצאה תישאר אתנו לזמן רב. ברצוני להדגיש שלמרות הבלגן שנוצר משבירת הקירות וחציבתם, לא כדאי להירתע ולהימנע משיפוץ. הברדק אמנם גדול, אך לעיתים אינו משקף את גובה העלות. כדאי לבדוק ולהחליט לפני שבוחרים בחלופה קוסמטית בלבד, אשר עלולה להוות פתרון חלקי בלבד. במדור הפעם שאלתם כיצד לדלג על שלב שבירת הקירות. יש דרכים לעשות זאת, אבל לטעמי הדרך הארוכה והמתוכננת היא הטובה ולרוב גם הזולה יותר. עיצוב בתים פרטיים דורש תשומת לב לפרטים הקטנים והגדולים כאחד, ואפילו למעצבת פנים עם ניסיון כמוני יכולות להיות בליינדספוט כאשר מדובר על עיצוב ושיפוץ הבית הפרטי שלי.

אני מחפשת פתרון זול ואלגנטי למנורות קריאה עבור מיטת קומתיים לילדים. מכיוון שיש מסגרת או מוטות מעץ אשר מקיפים את המיטה מכל צדדיה, אין אפשרות להעביר כבל חשמל מהחלק הפנימי לחלק החיצוני (או מהחלק העליון לתחתון), מבלי שזה יראה מוזר. אני צריכה יעוץ בקשר למיקום אופטימלי של המנורות, מיקום אופטימלי של שקע החשמל ואיך מתחברים אליו בצורה יפה. אני לא מעוניינת לחצוב בקיר וליצור שתי נקודות חשמל, כי העלות גבוהה ואני צריכה פיתרון לטווח קצר (ורד).

אין מקום לאלתורים או פתרונות זמניים כשזה קשור לחשמל, בטח לא בחדרי ילדים.הפתרון הנכון לתאורת קריאה במיטת קומותיים הוא שתי מנורות צמודות קיר, לצד כל מיטה. אפשרות נוספת היא העמדת מנורת שולחן על גבי שידה גבוהה מספיק, כך שהאור יגיע לשתי המיטות. במקרה זה תזדקקי לשקע חדש או להעברת חוט החשמל משקע קיים באופן כזה שיוסתר על ידי הרהיט.

מאיר עיניים: פתרונות לתאורת קריאה בחדרי ילדים
לחצוב בקיר וליצור נקודת חשמל ליד כל מיטה
צילום׃  מתוך האתר: houzz.com

ניתן גם להעמיד ספריית מדפים לצד המיטות, בגובה שיתאים למנורת קריאה שולחנית, כשכל מדף שעליו מנורה, יתאים לגובה המיטה שלצדו. פתרון זול ונייד יהיה הצבת מנורה עומדת מתכווננת, שתתאים לשתי המיטות. לא צריך לחשוש מחציבת שתי נקודות בקיר, אחת לצד כל מיטה. זה לא יקר וניתן לתקן את הקיר בקלות רבה. חיסכון ניתן להשיג בוויתור על מפסק הפעלה וברכישת מנורה עם כפתור או חוט הפעלה הכלול בה.

מאיר עיניים: פתרונות לתאורת קריאה בחדרי ילדים
ניתן לשלב ספרייה ולהציב עליה את המנורות
צילום׃  מתוך האתר: houzz.com

אני גרה בדירה בה למטבח קיים מחסן עם דלת חופפת וכל מה שלא רואים מהסלון מוסתר במחסן הזה. אני מעוניינת לדעת אם כדאי לשבור את הקיר של המחסן, שבצדו השני יש פינת אוכל, או לשדרג באיזושהי דרך את המחסן. עד כה לא הצלחתי לחשוב על פיתרון הולם, חוץ משבירת קיר.

מטבח נועד לבישול ולעבודה ולא לתצוגה. אפשר לתכנן מטבח כך שהאזורים הגלויים לסלון יהיו מסודרים בדרך כלל (באופן שהכיור, למשל, לא ייחשף לחלל הציבורי). מהתיאור שנתת נראה שכדאי מאוד לפתוח את המחסן למטבח ולקבל מטבח מרווח יותר, המתאים למטרתו. את פינת האוכל ניתן להפריד מהמטבח המוגדל באמצעות אי עבודה מקיר גבס, שישמש לאחסון מצד אחד ולתמונה מהצד הפונה לפינת האוכל.

מאיר עיניים: פתרונות לתאורת קריאה בחדרי ילדים
את פינת האוכל ניתן להפריד מהמטבח המוגדל באמצעות אי עבודה
צילום׃  שי בן אפרים

אני מחפשת מדפים פתוחים למטבח בסגנון כפרי-רומנטי, שאני רואה הרבה אצל המעצבים שמציגים באתר שלכם. איפה אפשר להשיג מדפים כאלה? (מרב)

מדפים למטבח בסגנון כפרי יכולים להיות מעץ או ממתכת. אם הם עשויים מעץ, אין בעיה שיהיו בצבע ארונות המטבח או בצבע אחר, למשל בגווני העץ ולא בצבע אטום. אם ארונות המטבח כבר קיימים, המלצתי היא לא לנסות להגיע לגוון הארונות הקיימים (כי לעולם לא יושג הגוון המדויק), אלא לבחור בגוון אחר או בחומר אחר (כמו מתכת). מדפים ניתן להזמין אצל נגר במידות המדויקות לך, או בחנויות לאביזרים לבית (במיוחד מדפי מתכת).

מאיר עיניים: פתרונות לתאורת קריאה בחדרי ילדים
מדפי עץ חומים לחימום האווירה במטבח
צילום׃  שי בן אפרים
רוצים עוד השראה לעיצוב המטבח או חדר השינה של הילד? בקרו באתרים שמתמחים בעיצוב כמו Dezeen

כתיבת תגובה

Tell us what you think

האימייל לא יוצג באתר. שדות המייל מסומנים*

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סין-קניות לעיצוב הבית

נמל התעופה בן גוריון, ישראל, שעת לילה מאוחרת. במזוודה סטים

המשך קריאה »
Let's keep in touch