בבואנו לעצב משרד עורכי דין עלינו להתייחס לכמה אלמנטים מרכזיים – קודם כול עלינו לייצג את ערכי המשרד ולשדר מקצועיות, אך באותה הנשימה עלינו גם לשדר מקוריות וייחודיות שיבליטו אותנו מעל המתחרים. עיצוב משרדים באופן כללי היא פעולה אשר דורשת עבודת תכנון קפדנית ושיתוף פעולה מלא בין מעצבת הפנים לבין החברה כדי להגיע לקונספט הייחודי של אותו משרד. בתחום עיצוב משרדי עורכי הדין חשוב מאוד לייצר קונספט שמשלב בתוכו אלמנטים קלאסיים מן עולם המשפט וממה שנהוג להיות במשרדי עורכי דין, אך עלינו לזהות את הייחודיות של המשרד שלנו כדי שנוכל להעצים אותה ולשלבה בתוך סגנון העיצוב הכולל. 

עיצוב משרדי עורכי דין מצריך ממעצבת הפנים להכיר מקרוב את הפועלים ואת הצרכים שלהם כדי שהעיצוב הסופי יוכל לענות על כל הדרישות שלהם. סביבת העבודה המשרדית אצל עורכי דין היא חשובה ומכרעת לתפקוד הפירמה בכללותה. העובדים נוהגים לשהות ברחבי המשרד יומם ולילה וחשוב שנייצר להם סביבה נעימה ומפרה שבה יוכלו לעבוד, אך גם חשוב לייצר עבורם פינות הירגעות שבהן יוכלו להירגע ולנקות את הראש מהעבודה האינטנסיבית. הדרך הטובה ביותר לזהות את הבסיס לעיצוב משרד עורכי הדין שלכם מתחילה בדיוק מהשלב הזה – אפיון מדויק של העובדים, הצרכים והדרישות שלהם, וכמובן שהקשרים שביניהם. 

נורית גפן היא מעצבת פנים שמתמחה בעיצוב משרדים כבר עשרות שנים, אך זה לא השכיח ממנה את ניסיונה העשיר כעורכת דין. כאחת שעבדה במשרדי עורכי דין, נורית מכירה מקרוב את החשיבות שיש לעיצוב המשרד על המורל המשרדי וכיצד עיצוב מדויק ונכון יכול לשפר את ביצועי המשרד כולו. אם יש לכם משרד עורכי דין ואתם מעוניינים לבחון אפשרויות עיצוביות חדשות ופרודוקטיביות, צרו איתנו קשר ונתאם פגישת היכרות.

Send us a message

לתאום פגישת הכרות ולקבלת כל הפרטים על הפרויקט שלכם

נורית גפן
טלפון: 072-3939512
מייל: nurit@nuritgeffen.com

Keep in touch
עיצוב משרד עורכי דין שישדר יוקרה ואת מקצועיות המשרד

השלבים בתהליך עיצוב משרד עורכי דין 

לאורך שנותיה כעורכת דין בילתה נורית גפן שעות על גבי שעות בין ארבעת קירות המשרד ומכירה מקרוב את אופי העבודה במשרדים אלו. היא מציעה כיום הליך ייחודי לעיצוב משרדי עורכי דין אשר מבוסס בראש ובראשונה על שיתוף פעולה בין ראשי המשרד לבינה. להלן השלבים העיקריים בהליך עבודתה של נורית גפן:

 • חזון עיצובי
  בשלב הראשוני נורית גפן תיפגש עם ראשי המשרד לשיחה ארוכה וכנה שבמהלכה היא מבינה את הצרכים, הדרישות והעדפות של ראשי המשרד. התהליך של גיבוש החזון העיצובי לא נעצר רק באותה שיחה ראשונית, אלא הוא ממשיך בהיכרות שנורית עושה עם ערכי המשרד ועם החזון המקצועי שלהם כדי להבין כיצד לשלבו בחזון העיצובי. לאחר שיש בידה את ההבנה הקונספטואלית של המשרד מגיע השלב שבו היא לומדת להכיר את הנפשות הפועלות ואת מהלך העבודה השוטף במשרד כדי שבסופו של דבר עיצוב המשרד יהיה היעיל ביותר ולא רק היפה ביותר.

 • בניית תוכנית עבודה
  השלב של גיבוש החזון העיצובי יכול להתקיים כדיאלוג בין הצדדים, אך ברגע שמגיעים להבנה ולהסכמה על התוכנית ועל החזון מגיע השלב שבו מעצבת הפנים של משרד עורכי הדין תתחיל לכתוב את תוכנית העבודה המפורטת. בשלב זה, ובהתאם לסקיצה שנבחרה, מיוצרות תוכניות אדריכליות שכוללות את תוכניות ההריסה, הבניה, החשמול, האינסטלציה וכל דבר אחר שדרוש כדי להפוך את העיצוב מרעיון על הנייר לפלא במציאות. בהתאם לתוכנית הזו מגובשות הצעות מחיר מספקים וכך נוצרת לנו תוכנית עבודה מפורטת שמחולקת לכל הגורמים הרלוונטיים.

 • הכנת המסמכים
  עבודתה של מעצבת הפנים לא נעצרת רק בתכנון ובשיחות עם מזמיני העבודה, אלא היא כרוכה בהכנה של עשרות מסמכים וטפסים ברמת הפירוט הגבוהה ביותר שאפשר. כדי לקבל את האישורים הנדרשים מהרשויות, וכדי שכול בעלי המקצוע המעורבים ידעו בדיוק מה עליהם לעשות, יש צורך לייצר תוכניות מפורטות ודקדקניות שיחולקו לגורמים השונים. בנוסף לכל זה, נורית גפן דואגת לשמור על קשר ישיר ותמידי עם הספקים השונים כדי לדווח על ההתקדמות וכדי לוודא שהכול מתנהל כשורה.

 • העבודה עצמה
  ברגע שכול המסמכים והטפסים מוכנים וכולם יודעים בדיוק מה עליהם לעשות מתחילה העבודה בפועל. בזמן העבודה נורית עוברת בין הצוותים השונים כדי לבחון ולדייק את התוכניות העיצוביות וכדי לראות איפה אפשר לחסוך זמן ולייעל את התהליך. בעת הביצוע אנחנו בסטודיו העיצוב של נורית גפן עומדים בקשר ישיר עם הספקים ועם בעלי המקצוע, אשר נחשבים לטובים ביותר בארץ, וזאת כדי שהתוצאה הסופית תהיה האיכותית ביותר.

 

תמונות מתוך פרויקטים

איך מעצבים מרחב שישקף מקצועיות?

כדי לעצב את המרחב של המשרד בצורה שתשקף את המקצועיות שלנו, אנחנו צריכים קודם כול לאפיין את סוג העבודה שאנחנו מבצעים בפועל. כל סגנון עיצובי שנרצה ליישם בחלל המשרד יהיה צריך לעבור התאמות מסוימות כדי להתאימו לאופי ולמהות של תחום העיסוק וכמובן שלצרכי העבודה השוטפים של אלו אשר עובדים במשרד. בשונה מעיצוב משרדי הייטק אשר דורשים עבודה משותפת ופתוחה בין כל המחלקות, במשרדי עורכי דין חשוב גם לשמור על פרטיות הלקוחות ולכן אי אפשר לתכנן את כל המשרד כ – Open Space אחד גדול. 

אז בואו ונראה כיצד אפשר לעצב משרד שישקף את ערכי המקצועיות שלנו:

 • התייחסו לכמות האנשים שעובדת במשרד באופן שוטף ולצורת העבודה שלהם. אם מדובר למשל על משרד קטן שבו כול העובדים נמצאים בקשרים ישירים ותמידיים זה עם זה, אפשר יהיה לייצר חלל עבודה מרכזי וסביבו אזורים משותפים או חללים פרטיים. לעומת זאת, אם מדובר על משרד עורכי דין גדול חשוב שנשמור על האיזון בין האזורים המשותפים לפרטיים.

 • התאימו את העיצוב הכולל למהות העסק שלכם. משרדי עורכי דין צריכים לשדר ללקוחותיהם, וגם לעובדים עצמם, רוגע ושלווה. כאשר אדם נכנס למשרד עורכי דין הוא לא מצפה לראות פינת משחקים או צבעוניות בוהקת, הוא מצפה למידה מסוימת של רצינות ודיסקרטיות וחשוב לשלב את הציפיות האלו בתוך העיצוב.

 • תנו כבוד למסורת. מקצועות מסוימים דורשים ציוד מסוים ולפעמים אנחנו צריכים להציג את הציוד הזה גם אם הוא לא באמת נמצא בשימוש. דמיינו למשל שאתם נכנסים למרפאת שיניים ואין במרכז החדר את כיסא הטיפולים, התחושה שלכם תהיה מוזרה ולא תבינו כיצד הרופא עומד לטפל בכם. למשרדי עורכי דין אין מאפיינים בולטים כמו הכיסא, אך יש לו מאפיינים אחרים כמו למשל ספרי חוק ופסקי דין. נסו לראות כיצד אתם יכולים לשלב מאפיינים מסורתיים בתוך העיצוב כדי לשדר ללקוחות שלכם את מהות העיסוק שלכם בלי להגיד מילה.

טיפים לבחירת מעצבת פנים למשרדי עורכי דין

הדרך הטובה ביותר לבחור מעצבת פנים למשרד עורכי הדין שלכם היא לעבור על תיקי עבודות של מעצבים ומעצבות שונים ולראות איזה סגנון הכי מדבר עליכם, ואז לקבוע פגישה עם המועמדים הבולטים. לכן ריכזנו כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם לבחור את מעצב הפנים המושלם לעיצוב משרד עורכי הדין שלכם.

 • ניסיון מקצועי – עיצוב משרד עורכי דין שונה מאוד מעיצוב בתים ודירות. חפשו מעצבת פנים שמתמחה בעיצוב משרדי עורכי דין.
 • המלצות – בקשו מחברים ומכרים המלצות על מעצבות פנים שעבדו במשרדים שלהם, במיוחד שימו לב למשרדים שאהבתם את העיצוב שלהם.
 • תיק עבודות – בקשו לראות את תיק העבודות של מעצב הפנים ואם זה אפשרי, בקשו במיוחד דוגמאות ממשרדים שדומים למשרד שלכם מבחינת תקציב, גודל החלל והעיסוק.
 • דיאלוג – מעצבת הפנים שתבחרו לעבוד איתה עומדת להיות דמות מפתח בחייכם בתקופה הקרובה וכדי שהתהליך כולו יהיה נעים יותר, ויעיל יותר, חשוב שהדיאלוג ביניכם יהיה נעים ופורה.
 • קשרים – מעצבת פנים היא זו שלמעשה מנהלת את כל הפרויקט ומעצבת טובה היא כזו שמכירה את הספקים ונותני השירות הטובים ביותר.
   

כחלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב המשרד כפי שהוא מבוצע בסטודיו עיצוב הפנים של נורית גפן, לומדת נורית מקרוב את ערכי המשרד ומתנהל דו שיח כנה בין כל המעורבים כדי לוודא שהעיצוב ישלב בתוכו את כל הדרישות (המקצועיות והעיצוביות). ניסיונה העשיר בתחום עיצוב משרדי עורכי הדין מתגלה כיעיל במיוחד בזכות רשימת אנשי הקשר האקסקלוסיבית שהיא פיתחה לאורך השנים, אשר מכילה בתוכה רק ספקים איכותיים שעומדים בהתחייבויות. אך מעל הכול – העובדה שבהכשרתה ובעברה עבדה נורית כעורכת דין במשרד עורכי דין היא זו שמסייעת לעיצוביה להיות מדויקים יותר עבור משרדים בתחום זה. 

איך הופכים משרד עורכי דין ליוקרתי בעזרת ריהוט ותאורה?

לרהיטים שנבחר להציב במשרד עורכי הדין שלנו יש חלק חשוב ומכריע ביצירת התדמית היוקרתית. בחירת הרהיטים חייבת להעשות מתוך מחשבה מעמיקה על שילובם בחלל ועל מידת התאמתם למסר הכללי של המשרד. נסו למצוא רהיטים שימלאו כמה שימושים ועל ידי הרב פונקציונליות שלהם תוכלו לחסוך במקום פיזי במשרד. חומרי הגלם שמהם נבחר את הריהוט ישפיעו בצורה עמוקה ביותר על התחושה שהם יעבירו ובהתאם לכך מומלץ לחפש חומרים שמשדרים יוקרה כמו עץ או זכוכית. באופן כללי אפשר להגיד שכל רהיט שתציבו במשרד, בין שהוא פונקציונלי ובין שהוא דקורטיבי, חייב להיבחן מתוך הפרספקטיבה של איך הוא משתלב בחזון הכללי של המשרד ואיך הוא משתלב עם שאר הריהוט שקיים במשרד. עוד דבר שיכול מאוד לעזור לשדרג את חזות המשרד הוא שילוב של יצירות אומנות שונות.

מעבר לריהוט עצמו, גם לגופי התאורה יש השפעה עצומה על היוקרתיות של המשרד. אורות פלורסנט שנהוג להשתמש בהם במשרדים בשל עלותם הנמוכה לא מסייעים לנו לייצר סביבה נעימה או יוקרתית, אלא להפך, אורות אלו משדרים את ההפך הגמור מכך. שילוב של פתרונות התאורה המתאימים יכולים לגרום למשרד שלנו להיראות גדול ומזמין יותר, והם אפילו יכולים לשפר את מצב הרוח של העובדים. במקום להשתמש בתאורת פלורסנט, נסו לשלב בעיצוב המשרד שלכם בנורות LED ובנורות הלוגן אשר מייצרות אור בהיר ונעים לעין והן נחשבות לחסכוניות בחשמל. אבל מעבר לסוג הנורה, חפשו לשלב תאורה שקועה בחלקי המשרד השונים כדי לשדר תחכום.

יש לכם משרד עורכי דין ואתם מחפשים לשדרג אותו במראה? תאמו פגישת היכרות.

What Our Clients Say About Us
נורית ליוותה את פרוייקט בניית הבית שלנו משלב התכנון הראשוני ועד לשלב האיכלוס, תוך סבלנות אין קץ, אין-סוף פגישות ושעות עבודה, הקפדה על כל פרט קטן כגדול, ואיכפתיות כאילו זה היה הבית שלה.
רן שלגי
Her good taste and comprehensive knowledge of style trends combined with her organizational skilles, attention to detail and total commitment made the process as well as the result a delight. 
Braha Loya
נורית יקרה, מצ"ב אישור העברת תשלום אחרון של שכר טרחתך. לא, לא טעיתי. התשלום כולל את סכום ההנחה שהסכמת בסיומו של מו"מ קשוח לתת לי. פשוט מהסיבה שהסתבר שאת כל מה שאמרת שתהיי ותשקיעי ותתני and then some ! 
איילת רוזינצוויג, עו"ד
Send us a message

לתאום פגישת הכרות ולקבלת כל הפרטים על הפרויקט שלכם

נורית גפן
טלפון: 072-3939512
מייל: nurit@nuritgeffen.com

Keep in touch
עיצוב משרד עורכי דין שישדר יוקרה ואת מקצועיות המשרד

באזל-מקומות מעוצבים במיוחד

באזל: עיצוב אומנות ואדריכלות על גדות נהר הריין בים הכאב שאופף אותנו חיפשנו יופי נחמה ושקט ואולי אפילו קצת שלווה. פחות מארבע שעות טיסה עוד

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתונה-מקומות מעוצבים במיוחד

לשמוח לבלות להנות יוון היא מילה נרדפת לחופים, חופש ושמש.

המשך קריאה »
וינה - מקומות מעוצבים במיוחד

"לכל עידן האמנות שלו, ולאמנות את חירותה" (הכתובת החרוטה על

המשך קריאה »
Let's keep in touch