מרפסת היא חלק בלתי נפרד מפנטהאוזים וחשוב לעצב אותה באותה תשומת לב שאנחנו מעניקים לעיצוב שאר חלקי הבית. עיצוב מרפסות פנטהאוז הוא מלאכה מורכבת כיוון שהוא מצריך מצד אחד להשתלב בהרמוניה  עם שאר חלק הבית, אך מן הצד השני גם לתפקד כמעין אי של שפיות מחוץ לבית. ישנו קשר ישיר בין עיצוב המרפסת בפנטהאוז לבין איכות חייהם של דיירי הבית ובזכות גישתה הייחודית של נורית גפן היא מצליחה לשלב בצורה מדויקת בין צרכי המשפחה לבין המאפיינים הייחודיים של המרפסת והבית. עוד לפני שמתחילה עבודת עיצוב המרפסת בפועל, או לחלופין עבודת עיצוב הפנטהאוז, נורית יושבת לשיחה ארוכה ומעמיקה עם דיירי הבית שבמהלכה היא לומדת להכיר אותם, את חלומותיהם ואת צרכיהם. בהתאם לפרמטרים אלו, ולתקציב שמוגדר מראש לפרויקט, מעצבת נורית סקיצות ראשוניות אשר מוצגות בפני המשפחה ורק לאחר שאלו מעניקים את דעתם ואת רשמיהם, הפרויקט עובר לשלבים הבאים. במאמר זה אנחנו רוצים להציג בפניכם את כל הדברים שכדאי לדעת על עיצוב מרפסות פנטהאוז וזאת כדי שתוכלו לתכנן גם אתם את המרפסת המושלמת.

נורית גפן היא מעצבת פנים שמתמחה בעיצוב פנטהאוזים ודירות יוקרה. לאורך השנים צברה נורית תשומת לב בין לאומית בזכות עיצוביה המדויקים והמרשימים, אשר משלבים בין פונקציונליות לבין עיצוב מודרני ונקי בצורה מקורית וייחודית. כחלק מהתהליך נורית מתכננת בקפידה את כל חלקי הבית בנפרד ובית, כך כל פינה וחדר מעוצבים בפני עצמם, אך הם עדיין שומרים על הרמוניה ועל קו אחיד שמחבר בינם לבין שאר חלקי הבית.

Send us a message

לתאום פגישת הכרות ולקבלת כל הפרטים על הפרויקט שלכם

נורית גפן
טלפון: 072-3939512
מייל: nurit@nuritgeffen.com

Keep in touch
עיצוב מרפסות פנטהאוז: טרנדים וסגנונות

טרנדים וסגנונות בעיצוב מרפסות פנטהאוז

עיצוב של מרפסות פנטהאוז מאפשר לנו לייצר חלל שהוא גם מעוצב וגם פונקציונלי. קיימים סגנונות וטרנדים רבים לעיצוב המרפסת ומתוכם בחרנו את הבולטים ביותר כדי שתוכלו לקבל מעט השראה לעיצוב המרפסת שלכם.

בור אש
בור אש (Firepit) הוא לא דבר חדש, אך בשנים האחרונות הוא מצא את דרכו למרפסות פנטהאוז רבות בשל הייחודיות העיצובית שלו. בורות אש הם מתפקדים כמדורה קטנה ומעוצבת אשר מעניקה חום ואווירה נעימה למרפסת. בורות אש מגיעים במגוון רחב של עיצובים וסגנונות, וכך אפשר למצוא בקלות את האחד המושלם למרפסת שלך.

קירוי
אף על פי שהרעיון המקורי של המרפסת הוא להיות פתוחה וחשופה לשמש, מומלץ מאוד להשקיע בהתקנה של גגון או אלמנט קירוי אחר בחלקים מסוימים מהמרפסת. התקנה של סוכך נשלף או גגון מתקפל הופכים את המרפסת לשימושית יותר, והם גם משמשים כתוספת דקורטיבית שמסייעת לנו לחבר בין הפנים לבין החוץ בצורה אסתטית יותר.

צמחייה
כדי להפוך את מרפסת הפנטהאוז שלנו לנעימה יותר, אנחנו יכולים להשתמש בצמחייה במגוון רחב של תצורות. אפשר להתקין במרפסת חממה שבה נגדל צמחים, אפשר להשתמש בפסלים שעשויים מצמחייה כדי להוסיף אלמנטים דקורטיביים ואפשר גם לתכנן צמחיית מים עם יש לכם בריכת נוי במרפסת.

תאורה
פתרונות תאורה הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנטהאוז, וכמובן שגם מעיצוב מרפסת הפנטהאוז. קיימים גופי תאורה רבים שיוכלו להיות לכם לעזר בבואכם לעצב את המרפסת שלכם, נסו לבחון הטמעה של מנורות בתוך מעקה המרפסת כדי להדגיש אותה ולייצר עומק למרפסת.

תמונות מתוך פרויקטים

איך להתאים את עיצוב המרפסת לעיצוב הפנטהאוז

המרפסת שלנו אינה  עומדת  בפני עצמה  ולכן חשוב מאוד לתכנן אותה כך שתשתלב בעיצוב הכללי של הפנטהאוז. אם בחרתם לעצב את הפנטהאוז שלכם בסגנון מינימליסטי, אתם לא יכולים להעמיס את המרפסת ברהיטים ובקישוטים מהסיבה שלא יהיה חיבור הרמוני בין כל חלקי הבית. אבל למרות זאת, זה לא אומר שאתם מחויבים במאת האחוזים לעצב את כל הבית בדיוק באותה הצורה. להפך, שילוב צורות וסגנונות יכול להעשיר את העיצוב הכללי של הפנטהאוז ולהפוך אותו לחוויה ייחודית. 

כדי להתאים בין העיצובים השונים חשוב לקבוע מראש מה הוא הסגנון המרכזי כדי שזה ישמש לנו העוגן העיצובי של הפנטהאוז כולו. לאחר שבחרנו את העיצוב הראשי שלנו, אנחנו יכולים להתחיל לבחון את סגנונות העיצוב שישתלבו איתו בצורה הטובה ביותר. הדרך המומלצת ביותר להשיג התאמה הרמונית בין המרפסת לבין שאר הבית היא על ידי תכנון קפדני ושימוש בתמונות ובדימויים כדי לראות מול העיניים איך הסגנונות שאתם מתלבטים לגביהם משתלבים זה עם זה. המטרה הסופית שלנו היא שכאשר מישהו יעמוד בתוך הבית ויסתכל החוצה, הוא ירגיש כאילו המרפסת היא המשך ישיר של הדירה ולא חלל אחר שבמקרה נמצא בסמוך לה.

על אותו עיקרון של התאמת עיצוב מרפסת הפנטהאוז לעיצוב הכללי של הבית, מומלץ מאוד גם להתייחס לנוף ולתנאי האקלים. מדינת ישראל היא מדינה חמה שבה ימי הקיץ יכולים להיות קשוחים במיוחד עם שמש חמה ולחות גבוהה, אך בימי החורף יכולות להיות רוחות חזקות וקרות. המרפסת שלנו חייבת להיות מותאמת לתנאי האקלים השונים וזאת כדי שנוכל באמת להשתמש בה וליהנות ממנה לאורך כל השנה. חפשו דרכים לשלב בין אלמנטים שונים של קירוי והצללה, אך השתדלו שלא להסתיר את הנוף שנשקף מהמרפסת. כפי שאמרנו קודם לכן, המטרה שלנו היא להפוך את החוץ ואת הפנים ליחידה אחת ואם נסתיר את הנוף נפגע במטרה שלשמה התכנסנו. 

טיפים לבחירת רהיטים, אקססוריז ופתרונות תאורה למרפסת

 1. אל תתפשרו על איכות הריהוט
  כל דבר שנציב במרפסת שלנו צריך להיות מסוגל לעמוד בתנאי אקלים משתנים ולשמור על צורתו לאורך זמן. אל תתפשרו על איכות ריהוט המרפסת שלכם וחפשו להשתמש בחומרי גלם כמו עץ טיק או אלומיניום שנחשבים לעמידים ומעניקים מראה אסתטי ודקורטיבי.

 2. פונקציונליות ורב תכליתיות
  מומלץ מאוד לחפש רהיטים רב תכליתיים שלא רק שיהיו יפים, אלא שגם יהיו שימושיים ויספקו אחסון ופונקציונליות רבה. התקנה של בר אירוח חיצוני יכולה להפוך את המרפסת שלך למרכז בילוי בפני עצמו והיא גם יכולה להיות שימושית מאוד בעת אירוח משפחה או חברים. חפשו כיצד תוכלו להשתמש באותם רהיטים וקישוטים לכמה מטרות כדי למקסם את המרחב של המרפסת ועדיין לשמור עליה נעימה ויפה.

 3. תהיו יצירתיים עם פתרונות התאורה
  יש כיום יותר פתרונות תאורה למרפסת מאשר אי פעם וזה אומר שכדי למצוא את הפתרון המושלם בעבורכם עליכם קודם כול להיות יצירתיים. ישנן פתרונות תאורה שאפשר להטמיע בתוך הקירות, יש פתרונות תאורה שמשמשים כקישוט דקורטיבי (כמו מנורות מחרוזת) ויש פתרונות תאורה שמשלבים בתוכם פתרונות טכנולוגיים כמו שליטה באמצעות קול או שימוש באנרגיה סולרית.

 4. השקיעו בכריות נוי נוחות
  כריות נוי אומנם משמשות בעיקר לצרכי אסתטיקה, אך במרפסות התפקיד שלהן הוא כפול כיוון שאנחנו רוצים גם לארח במרפסת וגם לשמור עליה מעוצבת. נסו למצוא שילובי צבעים שישלימו את הצבעים של הריהוט שיש בתוך הדירה וכאשר אתם מתכננים את הריהוט ואת הקישוטים השונים במרפסת, חשוב שתקפידו על כך ששום דבר לא יראה מתוכנן מדי, אלא שהמראה יהיה מזמין לשימוש.

איך למצוא השראה לעיצוב מרפסת הפנטהאוז שלכם

השראה נמצאת בכל מקום סביבנו ועלינו רק להבחין בה ולהיות פתוחים. במהלך תכנון המרפסת אנחנו נתקלים בהרבה דוגמאות ומקורות ההשראה שלנו הולכים ומתרחבים. יש כאלו שמתחילים מחיפוש באינטרנט וברשתות החברתיות, שם הם מסתכלים על דוגמאות של פרויקטים שבנייתם הסתיימה. יש כאלו שמסתכלים על תיק העבודות של מעצב הפנים שאיתו הם מתכננים לעבוד ויש כאלו שעוברים על מגזיני עיצוב בין לאומיים כמו Archello, DeZeen או רשת מגזיני Elle (איטליה, אנגליה וארצות הברית נחשבים לאיכותיים ביותר).

כמעצבת פנים שעובדת בתחום כבר שנים רבות, נורית גפן בנתה לעצמה תיק השראה מכובד וארוך ויש לה הכרות מעמיקה עם טרנדים, סגנונות וחנויות העיצוב המובילות בעולם כולו. כדי לעצב את בית חלומותיכם יש כמה דרכים שבהן תוכלו לבחור, צרו קשר עם נורית גפן כדי שתלך לצידכם לאורך הדרך.

What Our Clients Say About Us
נורית ליוותה את פרוייקט בניית הבית שלנו משלב התכנון הראשוני ועד לשלב האיכלוס, תוך סבלנות אין קץ, אין-סוף פגישות ושעות עבודה, הקפדה על כל פרט קטן כגדול, ואיכפתיות כאילו זה היה הבית שלה.
רן שלגי
Her good taste and comprehensive knowledge of style trends combined with her organizational skilles, attention to detail and total commitment made the process as well as the result a delight. 
Braha Loya
נורית יקרה, מצ"ב אישור העברת תשלום אחרון של שכר טרחתך. לא, לא טעיתי. התשלום כולל את סכום ההנחה שהסכמת בסיומו של מו"מ קשוח לתת לי. פשוט מהסיבה שהסתבר שאת כל מה שאמרת שתהיי ותשקיעי ותתני and then some ! 
איילת רוזינצוויג, עו"ד
Send us a message

לתאום פגישת הכרות ולקבלת כל הפרטים על הפרויקט שלכם

נורית גפן
טלפון: 072-3939512
מייל: nurit@nuritgeffen.com

Keep in touch

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שנחאי - מקומות מעוצבים במיוחד

שנחאי הפתעת העיצוב העולמי
ברוכים הבאים לשנחאי, העיר הגדולה בעולם בת למעלה מ – 23 מליון תושבים (בזמן כתיבת שורות אלה, לכו תדעו…)

המשך קריאה »
אמסטרדם - מקומות מעוצבים במיוחד 52

העיצוב ההולנדי תופס בשנים האחרונות מקום בולט בזירה העולמית. באמסטרדם,

המשך קריאה »
מחוץ לניו יורק-מקומות מעוצבים במיוחד

צאו מהעיר הבלוג, חובב הנופים האורבניים, גלריות, מוזאונים ובתי קפה

המשך קריאה »
Let's keep in touch