עיצוב פנים של בית היא מלאכת מחשבת הדורשת היכרות עמוקה בין המעצב לבין דיירי הבית כדי שהתוצאה הסופית תשקף את חלומותיהם ואת רצונותיהם של הדיירים. בית פרטי נחשב לאחת מפסגות השיאים שאפשר להגשים והוא מסמל הרבה יותר מאשר נדמה, בעבור רבים בית משלהם מעיד על יציבות ועל חום משפחתי ואלו דברים שאנחנו רוצים להביא לידי ביטוי בעיצוב הפנים של הבית. עיצוב פנים מודרני מאפשר לנו לשלב בצורה הרמונית בין הייחוד המשפחתי שמשתנה מבית לבית, לבין מראה יוקרתי מודרני ומרשים. במאמר זה נרחיב על נושא עיצוב הפנים המודרני ונבין כיצד האלמנטים השונים של סגנון עיצובי זה מאפשרים לנו לייצר מגוון רחב של חללים דינמיים ופונקציונליים שמשתלבים יחדיו בצורה ייחודית בכל פרויקט ופרויקט.

נורית גפן היא מעצבת פנים בעלת שם עולמי עם ניסיון של יותר מ – 20 שנה בעיצוב פנים. בעבודותיה של נורית גפן ניכרת המחשבה הרבה שהיא משקיעה בכל פרויקט כדי לייצר הרמוניה קוהרנטית שמשתלבת בצורה אידיאלית עם רצונות המשפחה. הוורסטיליות ומידת ההקשבה של נורית גפן לצרכי לקוחותיה הם שעומדים בבסיס עבודותיה והם שמאפשרים לכל פרויקט לקבל חיים משל עצמו.

לתיאום פגישת הכרות – צרו קשר עוד היום.

Send us a message

לתאום פגישת הכרות ולקבלת כל הפרטים על הפרויקט שלכם

נורית גפן
טלפון: 072-3939512
מייל: nurit@nuritgeffen.com

Keep in touch
עיצוב פנים מודרני ליצירת חלל שיישקף את מראה בית החלומות שלך

האלמנטים המרכזיים של עיצוב פנים מודרני

עוד לפני שנבין לעומק כיצד עיצוב פנים מודרני מסייע לנו להציג את אישיות הדיירים, אנחנו צריכים להבין את האלמנטים המרכזיים של סגנון זה. בבואנו לדבר על אלמנטים של עיצוב בית מודרני אפשר למנות שלושה מאפיינים עיקריים, אשר לכל אחד מהם קיימים כמה מאפייני משנה. המאפיינים העיקריים הם: מינימליזם, פונקציונליות וקיימות. בואו ונראה מה כל אחד מהמאפיינים האלו אומר ומה הם תתי המאפיינים שלהם.

 • מינימליזם
  הסגנון המינימליסטי נחשב לאחד ממאפייניה הבולטים ביותר של המודרניות וזאת בזכות היכולת של סגנון זה להביע רגשות רבים במעט חומרים. עיצוב מינימליסטי מודרני מפאר את הפשטות ואת האלגנטיות בעזרת שימוש בקווים ישרים, במיעוט של רהיטים ופריטים בחלל ושימוש בחומרי גלם שונים בתצורתם הטבעית. לעיצוב המינימליסטי חלק מרכזי בעיצוב פנים מודרני והוא משפיע רבות על התוצאה הסופית. בואו ונראה מה הם המוטיבים המרכזיים של עיצוב פנים מינימליסטי:

  • שימוש בקווים נקיים
  • צבעים ניטרליים או מונוכרומטיים
  • שימוש בגוונים של אותו הצבע ליצירת עומק
  • צורות הנדסיות פשוטות
  • מיעוט רהיטים
  • תאורה טבעית
  • חלל פתוח (בדרך כלל, אך לא בהכרח)

 • פונקציונליות
  על פי חזונה של מעצבת הפנים נורית גפן, עיצוב בתים פרטיים מיועד בראש ובראשונה להיות פונקציונלי. בסופו של יום, גם אם נעצב את הבית היפה ביותר, אנשים צריכים לחיות בו ולהשתמש בו. כיוון שהמינימליזם הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים המודרני של בתים פרטיים, וכאמור מיעוט רהיטים הוא אחד המוטיבים הבולטים בסגנון זה, חשוב מאוד לתכנן את הבית בצורה שתאפשר הרמוניה בין העיצוב לבין השימוש בבית ביום יום. כדי לייצר עיצוב פונקציונלי מעצבת הפנים צריכה להכיר את המשפחה ולהבין את חשיבות החללים השונים בעבור בני המשפחה. להלן כמה מהאלמנטים המרכזיים של רכיב הפונקציונליות בעיצוב הבתים:

  • הגדרת הפונקציות השונות של כל חלל כדי להבין את מיקומו בבית
  • כל רהיט צריך להיות מדויק ורצוי שגם יהיו בו אפשרויות אחסון
  • חשיבה על יישום חללים שונים במרחב – למשל מיקום חדר ההורים דורש שילוב בין שקט ואינטימיות לבין קשר עם הילדים.
  • תכנון קפדני של המוטיבים המרכזיים בעיצוב הפנים

 • חומרי הגלם שילוב גוונים
  עיצוב פנים מודרני של בית מתבסס כאמור על מינימליזם, אך הדבר לא אומר שעיצוב הבית צריך להיות רק שחור או לבן. בעזרת שימוש בחומרי גלם טבעיים כמו עץ, שיש, בטון, זכוכית ואפילו מתכת אנחנו מכניסים חיות וצבעוניות לבית אך זהו רק בסיס העיצוב. שילוב הגוונים הוא זה שמסייע לנו להעצים את הניגודיות בין הרהיטים לבין עיצוב החלל ואפשר להשתמש בגוונים רבים של לבן, שמנת, אפור, כסף ואפילו יש כאלו שמשתמשים בצבעים בולטים יותר כמו אדום, צהוב וירוק בהיר.

 

תמונות מתוך פרויקטים

כיצד עיצוב פנים מודרני בא לידי ביטוי בעבודתה של נורית גפן

לפי הפילוסופיה של מעצבת הפנים נורית גפן, עיצוב הפנים המודרני הוא כלי אחד מני רבים שבהם היא משתמשת כדי להגיע לעיצוב המושלם. בחירת הקו העיצובי של הבית הוא רק שלב אחד משלבי העבודה של נורית גפן ובחירה זו נעשית במשותף מתוך רצון להעביר את האמירה האישית של דיירי הבית בעיצובו. עיצוב של בתים פרטיים, כמו גם עיצוב של דירות יוקרה, דורש קו עיצובי חזק וקוהרנטי שיעבור כחוט השני בין החללים השונים ויאחד אותם ליצירה שלמה אחת. על פי רוב נורית מעדיפה בעיצוביה שלא להיצמד לסגנון עיצובי אחד, אלא היא נוטה לשלב בעבודותיה מאפיינים שונים מסגנונות שונים שיחד יוצרים עיצוב פנים ייחודי ומקורי.

עיצוב הפנים המודרני מבסס את עצמו בשנים האחרונות כאחד מסגנונות העיצוב הנפוצים ביותר, אך עוד קודם לכן מאפיינים רבים מסגנון זה היו חלק מארסנל הכלים של נורית גפן. המחשבה על פונקציונליות עיצובית, שעומדת בבסיס הרעיון של העיצוב המודרני, עומדת בבסיס עבודתה של נורית וההבנה של מידת השימוש של המשפחה בכל אחד מחלקי הבית היא זו שמכתיבה את מיקומם בחלל. מעבר לכך יש עוד אופנים רבים שמאפיינים שונים מסגנון עיצוב זה באים לידי ביטוי בעבודתה:

 • תנו לנוף לדבר
  עיצוב בתים פרטיים מודרני לוקח כחלק בלתי נפרד את האלמנטים הסביבתיים ומנסה להחדיר אותם אל תוך עיצוב הפנים. הכוונה היא שכאשר מתכננים את הבית, חשוב להבין היכן הוא ממוקם וכיצד אפשר להביא לטבע ולסביבה להתבטא בתוך העיצוב הסופי. במקרים מסוימים נרצה להישען על חלונות גדולים ובמקרים אחרים נרצה לייצר חיבור בין הפנים לבין החוץ באמצעים אחרים, אך בסופו של דבר ההקשר הסביבתי הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים. בעבודותיה של נורית גפן אפשר למצוא קשר ישיר בין מיקום הבית לבין עיצוב הפנים שלו אשר מכתיב רבות מקווי הייסוד והויז'ן של הפרויקט.

 • תאורה וצל
  בעזרת תכנון נכון אפשר לייצר תחושה של חלל גדול יותר בעזרת משחקי תאורה וצל כך שלאור ולצל יש חלק בלתי נפרד מהצורה שבה אנו תופסים את החלל. תכנון פתחי התאורה השונים בבית וכיווני האוויר מהווים נדבך ראשוני, אך מרכזי, בעיצוב הפנים המודרני כפי שהוא בא לידי ביטוי בעבודותיה של נורית גפן. התכנון של התאורה והצל לא נפסק רק בתכנון חלונות וויטרינות, אלא הוא ממשיך גם לבחירה של גופי התאורה עצמם והתאמתם הוויזואלית לעיצוב הכולל של הבית.

 • שילוב סגנונות
  בתקופה הפוסטמודרנית שבה אנחנו חיים כיום העיצוב המודרני עובר שינויים רבים וחלק מכך בא לידי ביטוי בשבירת מוסכמות ובשילוב של סגנונות. אם עיצוב הפנים המודרני הקלאסי שם את הדגש על הפונקציונליות, אז העיצוב פוסט מודרני בוחן את הגבולות ומשלב צבעוניות עזה על ידי שילוב של גוונים בולטים במיוחד זה עם זה. נורית גפן לא פוסלת שימוש באף סגנון בעבודתה ומה שמוביל אותה אלו שני אלמנטים מרכזיים – רצון המשפחה ויצירת הרמוניה בין החללים השונים.

כפי שאפשר לראות ממאמר זה, עיצוב פנים מודרני לא מגביל אתכם אלא מייצר בעבורכם מסגרת של אפשרויות שמתוכן תוכלו לעצב את בית חלומותיכם. מדובר על סגנון עיצובי ורסטילי למדי שמאפשר לכל אחד ואחת למצוא בתוכו את ה"אני" שלהם.

צרו עוד היום קשר עם מעצבת הפנים נורית גפן כדי לתכנן את העתיד שלכם בצורה המושלמת ביותר.

What Our Clients Say About Us
נורית ליוותה את פרוייקט בניית הבית שלנו משלב התכנון הראשוני ועד לשלב האיכלוס, תוך סבלנות אין קץ, אין-סוף פגישות ושעות עבודה, הקפדה על כל פרט קטן כגדול, ואיכפתיות כאילו זה היה הבית שלה.
רן שלגי
Her good taste and comprehensive knowledge of style trends combined with her organizational skilles, attention to detail and total commitment made the process as well as the result a delight. 
Braha Loya
נורית יקרה, מצ"ב אישור העברת תשלום אחרון של שכר טרחתך. לא, לא טעיתי. התשלום כולל את סכום ההנחה שהסכמת בסיומו של מו"מ קשוח לתת לי. פשוט מהסיבה שהסתבר שאת כל מה שאמרת שתהיי ותשקיעי ותתני and then some ! 
איילת רוזינצוויג, עו"ד
Send us a message

לתאום פגישת הכרות ולקבלת כל הפרטים על הפרויקט שלכם

נורית גפן
טלפון: 072-3939512
מייל: nurit@nuritgeffen.com

Keep in touch

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקניות המעוצבות בעולם - הגירסה המקוונת

ריחוק חברתי הוא השיק החדש כמה עינינים לפני שנתחיל: הפוסט

המשך קריאה »
הפולופונז, יוון - מקומות מעוצבים במיוחד

כשהחצי שווה יותר מהשלם-המשוואה היוונית שלי היה לי יום הולדת

המשך קריאה »
פראג - מקומות מעוצבים במיוחד

חורף מעוצב בבירה הצ׳כית פראג לקראת השנה האזרחית החדשה קסומה

המשך קריאה »
Let's keep in touch